Úvodná stránka / Aktuálne spravodajstvo / Železniční policajti proti novele zvyšujúcou platy len v PZ

Železniční policajti proti novele zvyšujúcou platy len v PZ

Odbory železničných policajtov nesúhlasia s vládnym návrhom novely zákona o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície.

BRATISLAVA 21. novembra (SITA) - Odbory železničných policajtov nesúhlasia s vládnym návrhom novely zákona o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície. "Navrhovaná úprava, podľa ktorej by sa mali zvýšiť len platy príslušníkov Policajného zboru, nie je korektná," konštatuje vo vyhlásení predsedníčka Základnej organizácie Odborového združenia železničiarov pri Železničnej polícii (ZO OZŽ pri ŽP) Tatiana Oremusová. Zdôraznila, že jednostranné finančné zvýhodnenie príslušníkov Policajného zboru oproti príslušníkom Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže a Železničnej polície bude mať výrazne demotivujúce účinky a môže viesť až k úplnému znefunkčneniu ostatných bezpečnostných zložiek. Mnohí príslušníci totiž podľa nej budú žiadať o uvoľnenie zo služobného pomeru, aby sa mohli uchádzať o prijatie do služobného pomeru PZ.

Návrhom novely sa bude v prvom čítaní zaoberať Národná rada SR na nadchádzajúcej schôdzi, ktorá sa začne na budúci týždeň. Odborári žiadajú poslancov, aby pri jeho schvaľovaní upravili znenie tak, aby sa rovnocenne dotýkala vo všetkých zložkách platu všetkých príslušníkov, ktorých služobný pomer je upravený týmto zákonom.

Proti návrhu protestoval už Odborový zväz (OZ) Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS).

© 2007, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Mediálni partneri

INFORMATICI.SK - job pre každého informatika Slovník cudzích slov NATANKUJ.SK ZIVE.SK Porada.sk - spolu vieme viac PIS.SK - Prešovské internetové správy JOBAGENT.SK - práca na Slovensku i v zahraničí JOJ.SK - Vaša online televízia, noviny, šport, video, foto, blog Zzz.sk - zoznam zdravotníckych zariadení SITA.SK - Slovenská tlačová agentúra ZDRAVIE.SK - pre Tých, čo chcú vedieť viac 24 hodín - online denník pre všetkých education.sk - vzdelanie, kurzy, konferencie, školenia OBCHODNICI.SK - kariéra pre obchodníkov TURISTIKA.SK - pre vačší zážitok z cesty i výletu NetSuccess - Váš úspech na internete DATAMAX - užitočný zdroj informácií o firmách Zones.sk - zóny pre každého študenta BioCesta.sk - Internetový obchod, recepty a diskusie SERVUS.SK - váš autostop portál

Úvodná stránka |  Prehľad platov |  Zapojte sa do prieskumu |  Spravodajstvo |  Spolupráca |  Kontakt


© JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie údajov ako aj štruktúry údajov pre komerčné použitie bez predchádzajúceho písomného súhlasu prevádzkovateľa je výslovne zakázané.