Dve percentá mladým

Podporuje programy mladých ľudí a pre mladých ľudí, darujte im 2% z Vašich daní.

Nadácia Intenda už od roku 2001 mení svet mladých ľudí k lepšiemu vlastnými programami. Práve tieto programy máte možnosť podporiť aj vy a to venovaním 2% z vašich daní. Čo konkrétne Nadácia Intenda robí a čo treba spraviť, ak jej chcete venovať 2% z dane?


O Nadácii Intenda

Nadácia Intenda už od roku 2001 podporuje programy mladých ľudí a pre mladých ľudí, pričom doteraz aj vďaka Vašej podpore mohlo byť zrealizovaných 213 projektov, ktoré ovplyvnili, pomohli alebo dali šancu realizovať sny tisíckam detí a mladých ľudí.

Od svojho vzniku sme prerozdelili viac ako 28 miliónov korún, ktoré sa zmenili na zmysluplné projekty pre deti a mladých ľudí v malých aj väčších mestách a obciach na celom Slovensku.

Mladým ľuďom pomáhame zo svojich vlastných prostriedkov, ale aj vďaka Vám – z darov a príspevkov od ľudí a zodpovedných firiem. Napríklad prostredníctvom medzinárodne oceneného programu Znižujeme prahy Nadácia Intenda pomáha vytvárať pre deti a mladých ľudí bezpečný priestor na trávenie voľného času mimo nástrah ulice. Podporili sme dobrovoľníctvo mladých a starostlivosť organizácií o svojich dobrovoľníkov (program Podaj ruku).Záleží nám tiež na inštitucionálnom rozvoji organizácií pracujúcich s mladými ľuďmi, ktoré sme v minulosti podporili prostredníctvom grantov inštitucionálnej podpory. V spolupráci s Ministerstvom školstva SR sme realizovali program Participácia, ktorý umožňoval zapájanie mladých do verejného života na miestnej úrovni.

V súčasnosti je podpora zameraná na rôzne oblasti, ktoré sú reprezentované štyrmi samostatnými grantovými programami. Spoločným zámerom je ambícia prispieť k vytváraniu podmienok k tomu, aby sa mladí ľudia stali rešpektovanou súčasťou spoločnosti. Aby mali dostatok  priestoru na slobodný prejav - vlastnú iniciatívu, angažovanosť, nápad. Rovnako dôležitou je snaha o to, aby mali mladí ľudia prístup k svojim základným potrebám v prostredí, ktoré je málo stimulujúce. (viac o programoch Nadácie Intenda sa dozviete TU).


Mladí ľudia sú hodní záujmu a podpory. Tomu veríme a snažíme sa ich čo najrozumnejšie podporovať. Vieme, kde Vašu pomoc mladí ľudia potrebujú a nie je nám jedno, čo sa s rozdelenými peniazmi stane. Sledujeme, čo naša podpora spôsobila a snažíme sa jej efekt maximalizovať vlastnými aktivitami.

Naše údaje:

Nadácia Intenda
Pražská 11
811 04 Bratislava
                                                          

IČO: 36 069 787
právna forma: nadácia
www.intenda.sk

 

mene Nadácie Intenda Vám ďakujeme!

 


naspäť | verzia pre tlač | preposlať článok

Tue, 16 Aug 2022 05:05:28 GMT - Vytlačené zo stránky www.našeplaty.sk - slovenský platový monitor