Úvodná stránka / Aktuálne spravodajstvo / Mzdy v Maďarsku v marci medziročne vzrástli o 9,4 %

Mzdy v Maďarsku v marci medziročne vzrástli o 9,4 %

Mzdy v súkromnom sektore v marci vzrástli o 6,9 %, mzdy vo verejnom sektore sa v dôsledku vyplatenia odmien zvýšili až o 16,2 %.

BUDAPEŠŤ 18. mája (SITA, Reuters) - Maďarské hrubé priemerné mzdy v marci medziročne vzrástli o 9,4 % po tom, ako sa vo februári zvýšili o 0,8 %. V utorok o tom informoval štatistický úrad krajiny. Podľa prvého odhadu bol februárový rast na úrovni 0,9 %. Dôvodom výraznejšieho medziročného rastu miezd v marci bolo vyplatenie odmien v štátnom sektore, v ktorom sa mzdy medziročne zvýšili až o 16,2 %. Vo februári mzdy vo verejnom sektore medziročne vzrástli o 6,2 %.

Mzdy v súkromnom sektore v marci vzrástli o 6,9 % po tom, ako sa vo februári zvýšili o 4 %. Mzdy v súkromnom sektore bez zarátania odmien, ktorých vývoj pozorne sleduje centrálna banka, v marci medziročne vzrástli o 5,3 % po februárovom raste na úrovni 5,2 %.

© 2010, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Mediálni partneri

INFORMATICI.SK - job pre každého informatika Slovník cudzích slov NATANKUJ.SK ZIVE.SK Porada.sk - spolu vieme viac PIS.SK - Prešovské internetové správy JOBAGENT.SK - práca na Slovensku i v zahraničí JOJ.SK - Vaša online televízia, noviny, šport, video, foto, blog Zzz.sk - zoznam zdravotníckych zariadení SITA.SK - Slovenská tlačová agentúra ZDRAVIE.SK - pre Tých, čo chcú vedieť viac 24 hodín - online denník pre všetkých education.sk - vzdelanie, kurzy, konferencie, školenia OBCHODNICI.SK - kariéra pre obchodníkov TURISTIKA.SK - pre vačší zážitok z cesty i výletu NetSuccess - Váš úspech na internete DATAMAX - užitočný zdroj informácií o firmách Zones.sk - zóny pre každého študenta BioCesta.sk - Internetový obchod, recepty a diskusie SERVUS.SK - váš autostop portál

Úvodná stránka |  Prehľad platov |  Zapojte sa do prieskumu |  Spravodajstvo |  Spolupráca |  Kontakt


© JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie údajov ako aj štruktúry údajov pre komerčné použitie bez predchádzajúceho písomného súhlasu prevádzkovateľa je výslovne zakázané.