Úvodná stránka / Aktuálne spravodajstvo / Vodiči autobusov zarábajú priemerne 700 eur v hrubom

Vodiči autobusov zarábajú priemerne 700 eur v hrubom

Vodiči autobusov na Slovensku majú v súčasnosti priemerný hrubý plat 700 eur mesačne

BRATISLAVA 25. mája (SITA) - Vodiči autobusov na Slovensku majú v súčasnosti priemerný hrubý plat 700 eur mesačne. Oproti minulému roku, keď ich mzda dosahovala priemerne 684 eur, je to viac o 2 %. Vlaňajšie platy šoférov vzrástli medziročne o 4 %. Ako ďalej vyplýva z kontinuálneho platového prieskumu Merces.sk, vodiči v bratislavskom kraji zarábajú oproti celoslovenskému priemeru o 16 percent viac, a to 821 eur. Vodiči v banskobystrickom a prešovskom kraji zarábajú skoro o dvesto eur menej, čo je o 11 percent pod slovenským V roku 2008 predstavovala priemerná mzda vodičov autobusov 655 eur a oproti roku 2007, keď dosahovala 634 eur, bola vyššia o 3 %.

"Vodiči, ktorí uvádzajú, že sú zamestnancami niektorej spoločnosti SAD, tvorili za posledný rok štvrtinu respondentov spomedzi vodičov,“ povedal projektový manažér platového prieskumu Merces.sk Miroslav Dravecký. Priemerné platy sú počítané za všetkých vodičov, aj takých, ktorí pracujú v iných dopravných spoločnostiach ako Slovenská autobusová doprava alebo mestská hromadná doprava.

Odmeny a provízie dostáva k základnému platu sedem percent vodičov zapojených do prieskumu. Z nefinančných benefitov najčastejšie respondenti uvádzali, že im zamestnávatelia poskytujú príspevok na dôchodkové sporenie. Uviedlo to 30 percent vodičov. Príspevok na vzdelávanie priznalo 20 % a poskytovanie nápojov na pracovisku zadarmo 16 % vodičov. Flexibilný pracovný čas a príspevok na zdravotné poistenie uviedlo po 9 % vodičov, príspevok na stravu nad rámec zákona dostáva 8 % autobusárov.

© 2010, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Mediálni partneri

INFORMATICI.SK - job pre každého informatika Slovník cudzích slov NATANKUJ.SK ZIVE.SK Porada.sk - spolu vieme viac PIS.SK - Prešovské internetové správy JOBAGENT.SK - práca na Slovensku i v zahraničí JOJ.SK - Vaša online televízia, noviny, šport, video, foto, blog Zzz.sk - zoznam zdravotníckych zariadení SITA.SK - Slovenská tlačová agentúra ZDRAVIE.SK - pre Tých, čo chcú vedieť viac 24 hodín - online denník pre všetkých education.sk - vzdelanie, kurzy, konferencie, školenia OBCHODNICI.SK - kariéra pre obchodníkov TURISTIKA.SK - pre vačší zážitok z cesty i výletu NetSuccess - Váš úspech na internete DATAMAX - užitočný zdroj informácií o firmách Zones.sk - zóny pre každého študenta BioCesta.sk - Internetový obchod, recepty a diskusie SERVUS.SK - váš autostop portál

Úvodná stránka |  Prehľad platov |  Zapojte sa do prieskumu |  Spravodajstvo |  Spolupráca |  Kontakt


© JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie údajov ako aj štruktúry údajov pre komerčné použitie bez predchádzajúceho písomného súhlasu prevádzkovateľa je výslovne zakázané.