Úvodná stránka / Aktuálne spravodajstvo / Plat začínajúcich učiteľov v ČR bude 20 tisíc korún

Plat začínajúcich učiteľov v ČR bude 20 tisíc korún

Plat začínajúcich učiteľov v ČR bude navýšený na 20 tisíc korún českých (asi 775 eur).

PRAHA 24. júna (SITA/MEDIAFAX) - Plat začínajúcich učiteľov v ČR bude navýšený na 20 tisíc korún českých (asi 775 eur). Médiám to vo štvrtok potvrdil predseda Vecí verejných Radek John. Peniaze pôjdu z úspor na ministerstve obrany a podľa Johna sú nutné i ďalšie škrty. "Som skutočne veľmi rád, že nám koaliční partneri vyšli v ústrety. Plat začínajúcich učiteľov tak nebude nižší ako 20 tisíc korún. Z učiteľskej profesie sa opäť stane zamestnanie, kam môžu prichádzať tí najlepší," uviedol vo štvrtok John a dodal: "Keby naše deti nevzdelávali odborníci, táto krajina zbankrotuje."

John tiež uviedol, že koalícia bude hľadať ďalšie úspory aj v poslaneckej snemovne. "My sme napríklad jasne ukázali, že za verejnú dopravu budeme platiť. A pre poslancov máme i ďalšie Jóbove zvesti, tie sa týkajú napríklad poslaneckých náhrad," uviedol predseda Vecí verejných. Škrty je podľa neho potrebné urobiť čo najskôr, kým si nováčikovia snemovne na svoje výhody nezvyknú.

© 2010, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Mediálni partneri

INFORMATICI.SK - job pre každého informatika Slovník cudzích slov NATANKUJ.SK ZIVE.SK Porada.sk - spolu vieme viac PIS.SK - Prešovské internetové správy JOBAGENT.SK - práca na Slovensku i v zahraničí JOJ.SK - Vaša online televízia, noviny, šport, video, foto, blog Zzz.sk - zoznam zdravotníckych zariadení SITA.SK - Slovenská tlačová agentúra ZDRAVIE.SK - pre Tých, čo chcú vedieť viac 24 hodín - online denník pre všetkých education.sk - vzdelanie, kurzy, konferencie, školenia OBCHODNICI.SK - kariéra pre obchodníkov TURISTIKA.SK - pre vačší zážitok z cesty i výletu NetSuccess - Váš úspech na internete DATAMAX - užitočný zdroj informácií o firmách Zones.sk - zóny pre každého študenta BioCesta.sk - Internetový obchod, recepty a diskusie SERVUS.SK - váš autostop portál

Úvodná stránka |  Prehľad platov |  Zapojte sa do prieskumu |  Spravodajstvo |  Spolupráca |  Kontakt


© JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie údajov ako aj štruktúry údajov pre komerčné použitie bez predchádzajúceho písomného súhlasu prevádzkovateľa je výslovne zakázané.