Úvodná stránka / Aktuálne spravodajstvo / Reálna mzda vzrástla v máji najviac v reštauráciách

Reálna mzda vzrástla v máji najviac v reštauráciách

Naopak poklesla iba v doprave a skladovaní

BRATISLAVA 9. júla (SITA) - Najvyššiu priemernú nominálnu mzdu mali za prvých päť mesiacov tohto roku zamestnanci v informačných a komunikačných činnostiach, a to vo výške 1 535 eur. V priemysle dosiahla v uvedenom období priemerná mzda 762 eur, vo vybraných trhových službách 751 eur a vo veľkoobchode 722 eur.

Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených Štatistickým úradom SR, priemerná nominálna mzda bola od januára do mája 2010 v predaji a oprave motorových vozidiel 700 eur, v doprave a skladovaní 687 eur, v stavebníctve 547 eur, v ubytovaní 543 eur, v maloobchode 533 eur a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev 357 eur.

V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka sa mzda zvýšila v priemysle o 6 %, vo veľkoobchode o 5,1 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 4,7 %, vo vybraných trhových službách o 3,9 %, v maloobchode o 2,9 %, v ubytovaní o 2,8 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 2,5 %, v informačných a komunikačných činnostiach o 2,2 %, v stavebníctve o 1,9 %, v doprave a skladovaní o 0,4 %.

Priemerná nominálna mesačná mzda bola v samotnom máji aktuálneho roka medziročne vyššia v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 6 %, v priemysle o 5,4 %, vo veľkoobchode o 5,1 %, v maloobchode o 4,2 %, v stavebníctve o 2,7 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 2,5 %, v ubytovaní o 2,4 %, vo vybraných trhových službách o 1,6 %, v informačných a komunikačných činnostiach o 1,4 % a v doprave a skladovaní o 0,1 %.

Reálna priemerná mesačná mzda bola za prvých päť mesiacov tohto roku medziročne vyššia v priemysle o 5,2 %, vo veľkoobchode o 4,3 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 3,9 %, vo vybraných trhových službách o 3,1 %, v maloobchode o 2,1 %, v ubytovaní o 2 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 1,7 %, v informačných a komunikačných činnostiach o 1,4 % a v stavebníctve o 1,1 %. Nižšia bola len reálna mzda v doprave a skladovaní o 0,4 %.

Reálna mzda vzrástla v samotnom máji 2010 medziročne v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 4,7 %, v priemysle o 4,2 %, vo veľkoobchode o 3,9 %, v maloobchode o 3 %, stavebníctve o 1,5 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 1,3 %, v ubytovaní o 1,2 %, vo vybraných trhových službách o 0,4 %, v informačných a komunikačných činnostiach o 0,2 %. Nižšia mzda bola v doprave a skladovaní o 1,1 %.

© 2010, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Mediálni partneri

INFORMATICI.SK - job pre každého informatika Slovník cudzích slov NATANKUJ.SK ZIVE.SK Porada.sk - spolu vieme viac PIS.SK - Prešovské internetové správy JOBAGENT.SK - práca na Slovensku i v zahraničí JOJ.SK - Vaša online televízia, noviny, šport, video, foto, blog Zzz.sk - zoznam zdravotníckych zariadení SITA.SK - Slovenská tlačová agentúra ZDRAVIE.SK - pre Tých, čo chcú vedieť viac 24 hodín - online denník pre všetkých education.sk - vzdelanie, kurzy, konferencie, školenia OBCHODNICI.SK - kariéra pre obchodníkov TURISTIKA.SK - pre vačší zážitok z cesty i výletu NetSuccess - Váš úspech na internete DATAMAX - užitočný zdroj informácií o firmách Zones.sk - zóny pre každého študenta BioCesta.sk - Internetový obchod, recepty a diskusie SERVUS.SK - váš autostop portál

Úvodná stránka |  Prehľad platov |  Zapojte sa do prieskumu |  Spravodajstvo |  Spolupráca |  Kontakt


© JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie údajov ako aj štruktúry údajov pre komerčné použitie bez predchádzajúceho písomného súhlasu prevádzkovateľa je výslovne zakázané.