Úvodná stránka / Aktuálne spravodajstvo / V novembri 2010 rástla mzda najviac v trhových službách

V novembri 2010 rástla mzda najviac v trhových službách

Aj priemerná nominálna a reálna mesačná mzda za 11 mesiacov minulého roku sa medziročne zvýšila najviac vo vybraných trhových službách

BRATISLAVA 14. januára (SITA) - Priemerná nominálna mesačná mzda sa za 11 mesiacov minulého roku medziročne zvýšila najviac vo vybraných trhových službách, a to o 6,4 %. Rástla aj v priemysle o 5,5 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev a vo veľkoobchode zhodne o 5 %, v ubytovaní o 4,6 %, v maloobchode o 3,8 %, v stavebníctve o 3,4 %, v informačných a komunikačných činnostiach o 2,7 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 2 % a v doprave a skladovaní o 1,3 %.

V priemere pritom za jedenásť mesiacov roka 2010 dosiahla priemerná nominálna mesačná mzda najvyššiu úroveň v informačných a komunikačných činnostiach 1 553 eur. V priemysle bola mzda vo výške 788 eur, vo vybraných trhových službách 780 eur, vo veľkoobchode 734 eur, v predaji a oprave motorových vozidiel 711 eur, v doprave a skladovaní 706 eur, v stavebníctve 572 eur, v ubytovaní 548 eur, v maloobchode 544 eur a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev 357 eur.

V samotnom novembri uplynulého roka priemerná nominálna mesačná mzda medziročne vzrástla vo vybraných trhových službách o 18,2 %, v stavebníctve o 8 %, v informačných a komunikačných činnostiach o 6,8 %, v ubytovaní o 6,5 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 5,9 %, v priemysle o 5,8 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 5,4 %, vo veľkoobchode o 5 %, v doprave a skladovaní o 4,9 % a v maloobchode o 4 %.

Reálna priemerná mesačná mzda stúpla za jedenásť mesiacov roku 2010 medziročne vo vybraných trhových službách o 5,5 %, v priemysle o 4,6 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev a vo veľkoobchode zhodne o 4,1 %, v ubytovaní o 3,7 %, v maloobchode o 2,9 %, v stavebníctve o 2,5 %, v informačných a komunikačných činnostiach o 1,8 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 1,1 % a v doprave a skladovaní o 0,4 %.

Reálna mzda vzrástla v novembri vlaňajšieho roka medziročne vo vybraných trhových službách o 17 %, v stavebníctve o 6,9 %, v informačných a komunikačných činnostiach o 5,7 %, v ubytovaní o 5,4 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 4,9 %, v priemysle o 4,8 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 4,4 %, vo veľkoobchode o 4 %, v doprave a skladovaní o 3,9 % a v maloobchode o 3 %.

© 2011, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Mediálni partneri

INFORMATICI.SK - job pre každého informatika Slovník cudzích slov NATANKUJ.SK ZIVE.SK Porada.sk - spolu vieme viac PIS.SK - Prešovské internetové správy JOBAGENT.SK - práca na Slovensku i v zahraničí JOJ.SK - Vaša online televízia, noviny, šport, video, foto, blog Zzz.sk - zoznam zdravotníckych zariadení SITA.SK - Slovenská tlačová agentúra ZDRAVIE.SK - pre Tých, čo chcú vedieť viac 24 hodín - online denník pre všetkých education.sk - vzdelanie, kurzy, konferencie, školenia OBCHODNICI.SK - kariéra pre obchodníkov TURISTIKA.SK - pre vačší zážitok z cesty i výletu NetSuccess - Váš úspech na internete DATAMAX - užitočný zdroj informácií o firmách Zones.sk - zóny pre každého študenta BioCesta.sk - Internetový obchod, recepty a diskusie SERVUS.SK - váš autostop portál

Úvodná stránka |  Prehľad platov |  Zapojte sa do prieskumu |  Spravodajstvo |  Spolupráca |  Kontakt


© JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie údajov ako aj štruktúry údajov pre komerčné použitie bez predchádzajúceho písomného súhlasu prevádzkovateľa je výslovne zakázané.