Úvodná stránka / Aktuálne spravodajstvo / Sestry veria, že zákon o ich odmeňovaní prejde

Sestry veria, že zákon o ich odmeňovaní prejde

Sestry si uvedomujú, že zákon o ich odmeňovaní nie je aktuálne prioritou, boli by ale rady, keby sa dotiahol dokonca

BRATISLAVA 12. októbra (SITA) - Sestry a pôrodné asistentky veria, že napriek pádu vlády Ivety Radičovej sa návrh zákona o ich odmeňovaní dostane do praxe. Ten mal byť podľa predchádzajúcich vyjadrení Ministerstva zdravotníctva SR do medzirezortného pripomienkového konania predložený do konca mesiaca. Platiť mal od apríla budúceho roka. Sestry dúfajú, že tieto prísľuby sa aj splnia.
   "Našu petíciu (sestry v nej okrem iného žiadali lepšie finančné ohodnotenie, podporilo ju 243 tis. občanov - pozn. redakcie) podporilo v parlamente 143 poslancov zo 145 prítomných," povedala pre agentúru SITA prezidentka komory Mária Lévyová s tým, že si teda našla podporu naprieč celým politickým spektrom. Ako dodala, majú informácie, že zákon mieri do pripomienkového konania. "Vieme, že to aktuálne nie je prioritou, ale boli by sme rady, keby sa to dotiahlo dokonca," skonštatovala.
   Ministerstvo zdravotníctva SR reagovalo, že musí postupovať v súlade s uznesením vlády, ktoré platí. "Návrh zákona tak predložíme do medzirezortného pripomienkového konania," uviedla bez ďalších podrobností hovorkyňa rezortu Katarína Zollerová.
   Sestry začiatkom týždňa informovali, že akceptujú návrh ministerstva zdravotníctva na úpravu ich miezd. Spravili tak napriek tomu, že nezohľadňuje kvalifikačný stupeň vzdelania, čo sestry žiadali vo svojej petícii. Podľa návrhu zákona bude mať nastupujúca sestra alebo pôrodná asistentka bez praxe minimálny nárok na 640 eur mesačne. Po troch rokoch sa minimum zvýši na 666,20 eura mesačne a ďalej bude v trojročných intervaloch rásť tak, že po 33 rokoch praxe bude mať sestra nárok na minimálne 928 eur na mesiac. Za výkon špecializovaných činností im ďalej bude patriť príplatok 66 eur. Sestry v riadiacej funkcii budú mať nárok na príslušnú mzdu podľa dĺžky praxe vynásobenú koeficientom 1,15.

© 2011, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Mediálni partneri

INFORMATICI.SK - job pre každého informatika Slovník cudzích slov NATANKUJ.SK ZIVE.SK Porada.sk - spolu vieme viac PIS.SK - Prešovské internetové správy JOBAGENT.SK - práca na Slovensku i v zahraničí JOJ.SK - Vaša online televízia, noviny, šport, video, foto, blog Zzz.sk - zoznam zdravotníckych zariadení SITA.SK - Slovenská tlačová agentúra ZDRAVIE.SK - pre Tých, čo chcú vedieť viac 24 hodín - online denník pre všetkých education.sk - vzdelanie, kurzy, konferencie, školenia OBCHODNICI.SK - kariéra pre obchodníkov TURISTIKA.SK - pre vačší zážitok z cesty i výletu NetSuccess - Váš úspech na internete DATAMAX - užitočný zdroj informácií o firmách Zones.sk - zóny pre každého študenta BioCesta.sk - Internetový obchod, recepty a diskusie SERVUS.SK - váš autostop portál

Úvodná stránka |  Prehľad platov |  Zapojte sa do prieskumu |  Spravodajstvo |  Spolupráca |  Kontakt


© JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie údajov ako aj štruktúry údajov pre komerčné použitie bez predchádzajúceho písomného súhlasu prevádzkovateľa je výslovne zakázané.