Úvodná stránka / Aktuálne spravodajstvo / Portál www.naseprveplaty.sk chce otvárať oči mladým, ktorí začínajú zarábať

Portál www.naseprveplaty.sk chce otvárať oči mladým, ktorí začínajú zarábať

Mladí ľudia začínajúci pracovať a zarábať môžu od dnes využiť nový internetový portál www.naseprveplaty.sk, ktorý vytvorili spolu Nadácia Intenda a spoločnosť JOBAGENT.SK

(Bratislava, 16. jún 2008) Mladí ľudia začínajúci pracovať a zarábať môžu od dnes využiť nový internetový portál www.naseprveplaty.sk, ktorý vytvorili spolu Nadácia Intenda a spoločnosť JOBAGENT.SK. Portál je prispôsobený mladým ľuďom, ktorí sa potrebujú rýchlo zorientovať pri hľadaní svojho profesionálneho uplatnenia (či už po stránke platovej alebo s ohľadom na náplň práce). Cieľom tohto spoločného projektu mimovládnej organizácie a súkromnej firmy je zlepšiť informovanosť mladých ľudí pri vstupe na trh práce a prispieť k tomu, aby si našli prvú prácu, s ktorou budú spokojní. 
  
Stránka www.naseprveplaty.sk ponúka návštevníkom reálne informácie o výške mzdy, ktorú môžu očakávať a porovnať si jej výšku z pohľadu regionálnych odlišností  (sekcia Prieskum platov); ďalej dostanú od odborníkov odpovede na otázky, ktoré súvisia s prvým zamestnaním (sekcia Starí psi); môžu sa dozvedieť viac o pozíciách vhodných pre absolventov priamo od ľudí, ktorí na takých pozíciách pracujú (sekcia Deň v roli) alebo môžu medzi sebou jednoducho diskutovať a prípadne si vymieňať skúsenosti a zážitky z práce.    

„Veríme, že stránka www.naseprveplaty.sk pomôže mladým, ktorí začínajú zarábať, otvoriť oči a ich predstavy sa priblížia realite. Mladým ľuďom, ktorí sa práve rozhodujú pre svoje prvé zamestnanie alebo zvažujú jeho zmenu dávame možnosť konfrontácie ich predstáv so skutočnosťou, aby si overili, ktoré povolanie zodpovedá ich možnostiam a požiadavkám (či už po stránke platovej alebo s ohľadom na náplň práce).
Súčasťou stránky je aj zaujímavá sekcia Deň v roli, ktorá priblíži prostredníctvom fotoreportáží a rozhovorov náplň práce na rôznych pozíciách. Na úvod predstavujeme napríklad bežný pracovný deň account manažérky z renomovanej reklamnej agentúry; prácu personálneho konzultanta, kvetinárky , obchodného zástupcu alebo prácu manažérky v neziskovej organizácii,“ hovorí Radka Novosadová, riaditeľka rozvojového oddelenia Nadácie Intenda.

„Tento projekt svojím obsahom podporuje zameranie našej spoločnosti ako prevádzkovateľa pracovných serverov www.informatici.skwww.jobagent.sk a www.naseplaty.sk. Zároveň máme ambíciu osloviť cieľovú skupinu mladých ľudí prostredníctvom obsahu, ktorý je pre ňu aktuálny a užitočný a preto sme uvítali spoluprácu s Nadáciou Intenda.  Z nášho pohľadu nebolo relevantné či ide o komerčnú organizáciu alebo neziskovú, ale to s akým duchom a akí ľudia sa na projekte budú podieľať. Vnímam spoluprácu ako dobrý príklad tímovej práce, keď jedna myšlienka spúšťa druhú.“, hovorí Jaroslav Eliáš, riaditeľ spoločnosti JOBAGENT.SK .

Autorkou fotografií použitých v časti Deň v roli je mladá fotografka Ester Erdélyiová. 

O Nadácii Intenda
Nadácia Intenda je jednou z najväčších slovenských nadácií. Vznikla v roku 2001 a odvtedy svoju pozornosť sústreďuje najmä na rozvoj spoločnosti priateľskej k mladým ľuďom. Podporuje aktivity mladých ľudí a pre mladých ľudí, ktoré im pomôžu naplniť ich potreby ako aj vytvárať priestor na ich zapojenie do spoločnosti.
Doteraz spolu podporila 213 projektov z celého Slovenska a investovala do realizácie svojho poslania celkovo 28 556 111 Sk.
Okrem vlastných grantových programov spravuje nadácia od roku 2007 aj Nadačný fond Slovak Telekom.   

O Spoločnosti JOBAGENT.SK, s.r.o.
Spoločnosť JOBAGENT.SK je prevádzkovateľom prvého slovenského online prieskumu platov www.naseplaty.sk a pracovných portálov www.jobagent.sk a www.informatici.sk.


Mediálni partneri

INFORMATICI.SK - job pre každého informatika Slovník cudzích slov NATANKUJ.SK ZIVE.SK Porada.sk - spolu vieme viac PIS.SK - Prešovské internetové správy JOBAGENT.SK - práca na Slovensku i v zahraničí JOJ.SK - Vaša online televízia, noviny, šport, video, foto, blog Zzz.sk - zoznam zdravotníckych zariadení SITA.SK - Slovenská tlačová agentúra ZDRAVIE.SK - pre Tých, čo chcú vedieť viac 24 hodín - online denník pre všetkých education.sk - vzdelanie, kurzy, konferencie, školenia OBCHODNICI.SK - kariéra pre obchodníkov TURISTIKA.SK - pre vačší zážitok z cesty i výletu NetSuccess - Váš úspech na internete DATAMAX - užitočný zdroj informácií o firmách Zones.sk - zóny pre každého študenta BioCesta.sk - Internetový obchod, recepty a diskusie SERVUS.SK - váš autostop portál

Úvodná stránka |  Prehľad platov |  Zapojte sa do prieskumu |  Spravodajstvo |  Spolupráca |  Kontakt


© JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie údajov ako aj štruktúry údajov pre komerčné použitie bez predchádzajúceho písomného súhlasu prevádzkovateľa je výslovne zakázané.