Úvodná stránka / Aktuálne spravodajstvo / Vlani rástla mzda najviac vo vybraných trhových službách

Vlani rástla mzda najviac vo vybraných trhových službách

Priemerná reálna mesačná mzda v roku 2010 medziročne vzrástla vo všetkých sledovaných odvetviach.

BRATISLAVA 10. februára (SITA) - Priemerná nominálna mesačná mzda sa za minulý rok medziročne zvýšila najviac vo vybraných trhových službách, a to o 6,6 %. Rástla aj v priemysle o 5,3 %, vo veľkoobchode o 4,9 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 4,7 %, v ubytovaní o 4,2 %, v maloobchode o 3,8 %, v stavebníctve o 3,6 %, v informačných a komunikačných činnostiach a v predaji a oprave motorových vozidiel zhodne o 2 % a v doprave a skladovaní o 1,7 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

V priemere pritom za uplynulý rok dosiahla priemerná nominálna mesačná mzda najvyššiu úroveň v informačných a komunikačných činnostiach 1 572 eur. V priemysle bola mzda vo výške 794 eur, vo vybraných trhových službách 785 eur, vo veľkoobchode 743 eur, v predaji a oprave motorových vozidiel 718 eur, v doprave a skladovaní 712 eur, v stavebníctve 579 eur, v ubytovaní 549 eur, v maloobchode 547 eur a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev 357 eur.

V samotnom decembri 2010 priemerná nominálna mesačná mzda medziročne vzrástla vo vybraných trhových službách o 8,4 %, v doprave a skladovaní o 6,3 %, v stavebníctve o 5,1 %, v priemysle o 3,1 %, vo veľkoobchode o 2,8 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 2,3 %, v ubytovaní o 1,8 %, v maloobchode o 1,4 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 0,8 %. V informačných a komunikačných činnostiach mzda klesla o 4,9 %.

Reálna priemerná mesačná mzda stúpla za vlaňajší rok vo všetkých sledovaných odvetviach. Vo vybraných trhových službách bola vyššia o 5,5 %, v priemysle o 4,3 %, vo veľkoobchode o 3,9 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 3,7 %, v ubytovaní o 3,2 %, v maloobchode o 2,8 %, v stavebníctve o 2,6 %, v informačných a komunikačných činnostiach a v predaji a oprave motorových vozidiel zhodne o 1 % a v doprave a skladovaní o 0,7 %.

Reálna mzda vzrástla v decembri minulého roka medziročne vo vybraných trhových službách o 7 %, v doprave a skladovaní o 4,9 %, v stavebníctve o 3,8 %, v priemysle o 1,8 %, vo veľkoobchode o 1,5 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1 %, v ubytovaní o 0,5 % a v maloobchode o 0,1 %. V informačných a komunikačných činnostiach klesla o 6,1 % a v predaji a oprave motorových vozidiel o 0,5 %.

© 2011, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Mediálni partneri

INFORMATICI.SK - job pre každého informatika Slovník cudzích slov NATANKUJ.SK ZIVE.SK Porada.sk - spolu vieme viac PIS.SK - Prešovské internetové správy JOBAGENT.SK - práca na Slovensku i v zahraničí JOJ.SK - Vaša online televízia, noviny, šport, video, foto, blog Zzz.sk - zoznam zdravotníckych zariadení SITA.SK - Slovenská tlačová agentúra ZDRAVIE.SK - pre Tých, čo chcú vedieť viac 24 hodín - online denník pre všetkých education.sk - vzdelanie, kurzy, konferencie, školenia OBCHODNICI.SK - kariéra pre obchodníkov TURISTIKA.SK - pre vačší zážitok z cesty i výletu NetSuccess - Váš úspech na internete DATAMAX - užitočný zdroj informácií o firmách Zones.sk - zóny pre každého študenta BioCesta.sk - Internetový obchod, recepty a diskusie SERVUS.SK - váš autostop portál

Úvodná stránka |  Prehľad platov |  Zapojte sa do prieskumu |  Spravodajstvo |  Spolupráca |  Kontakt


© JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie údajov ako aj štruktúry údajov pre komerčné použitie bez predchádzajúceho písomného súhlasu prevádzkovateľa je výslovne zakázané.