Úvodná stránka / Aktuálne spravodajstvo / 60% ľudí bezprostredne pociťuje krízu

60% ľudí bezprostredne pociťuje krízu

Vyplýva to z ankety uskutočnenej na www.naseplaty.sk v mesiacoch júl až september.

60% ľudí bezprostredne pociťuje krízu

Vyplýva to z ankety uskutočnenej na www.našeplaty.sk v mesiacoch júl až september, na ktorú odpovedalo 2135 respondentov takto:

28% krízu zatiaľ nepociťujem
10% pracujem menej ako inokedy, za nezmenených podmienok
39% siahli mi na plat, benefity
23% prepustili ma

V rokoch pred krízou bolo v súvislosti s témou platov bežné uvažovať o ich medziročnom navýšení.
V roku 2009 panuje latentná všeobecná zhoda nedráždiť šéfov a uspokojiť sa s tým, čo máme. Nasvedčuje tomu 39% respondentov, ktorí pocítili krízu či už v podobe nižšieho príjmu alebo slabších benefitov. Ešte horšie je na tom pätina respondentov, ktorí prišli o svoje zamestnanie.
Spolu celkom 62% ľudí bezprostredne pocítilo vplyv krízy. I keď anketa poskytuje len orientačnú reflexiu reality, je zrejmé, že sa kríza dotýka plošne celej spoločnosti. Inými slovami anketová štatistka hovorí, že každý druhý zamestnaný človek pocítil negatívne materiálny vplyv krízy. Z iného pohľadu to znamená, že krízu pociťuje každá domácnosť, ktorá pozostáva z dvoch pracujúcich.

V ťažších časoch, ako sú aj tie dnešné, väčšiu istotu majú ľudia pracujúci v štátnom sektore. Ten je totiž financovaný štátnym rozpočtom a ten je istený zákonom.
Zamestnanci v súkromných firmách majú v priemere vyššie platy, ale v dnešných dobách podliehajú väčšej neistote.

Jaroslav Eliáš
JOBAGENT.SK, s.r.o.,
www.informatici.sk   www.obchodníci.sk   www.jobagent.sk   www.našeplaty.sk

 


Mediálni partneri

INFORMATICI.SK - job pre každého informatika Slovník cudzích slov NATANKUJ.SK ZIVE.SK Porada.sk - spolu vieme viac PIS.SK - Prešovské internetové správy JOBAGENT.SK - práca na Slovensku i v zahraničí JOJ.SK - Vaša online televízia, noviny, šport, video, foto, blog Zzz.sk - zoznam zdravotníckych zariadení SITA.SK - Slovenská tlačová agentúra ZDRAVIE.SK - pre Tých, čo chcú vedieť viac 24 hodín - online denník pre všetkých education.sk - vzdelanie, kurzy, konferencie, školenia OBCHODNICI.SK - kariéra pre obchodníkov TURISTIKA.SK - pre vačší zážitok z cesty i výletu NetSuccess - Váš úspech na internete DATAMAX - užitočný zdroj informácií o firmách Zones.sk - zóny pre každého študenta BioCesta.sk - Internetový obchod, recepty a diskusie SERVUS.SK - váš autostop portál

Úvodná stránka |  Prehľad platov |  Zapojte sa do prieskumu |  Spravodajstvo |  Spolupráca |  Kontakt


© JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie údajov ako aj štruktúry údajov pre komerčné použitie bez predchádzajúceho písomného súhlasu prevádzkovateľa je výslovne zakázané.