Úvodná stránka / Aktuálne spravodajstvo / Najviac sa zarába v informáciách a komunikácii

Najviac sa zarába v informáciách a komunikácii

Najnižšia mzda bola v období od začiatku januára do konca mája 2009 v reštauráciách a pohostinstvách, a to 340,59 eura

BRATISLAVA 9. júla (SITA) - Priemerná nominálna mesačná mzda bola za prvých päť mesiacov tohto roka najvyššia v informáciách a komunikácii, keď dosiahla 1 502,15 eura. Vo vybraných trhových službách dosiahla 723,61 eura, v priemysle 717,75 eura, vo veľkoobchode 685,76 eura, v doprave a skladovaní 683,93 eura, v predaji a oprave motorových vozidiel 682,80 eura, v stavebníctve 537,42 eura, v ubytovaní 528,05 eura a v maloobchode 517,52 eura. Najnižšia mzda bola v období od začiatku januára do konca mája 2009 v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev, a to 340,59 eura. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu SR (ŠÚ).

V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka sa priemerná nominálna mesačná mzda zvýšila v ubytovaní o 9,5 %, vo vybraných trhových službách o 6,4 %, v maloobchode a činnostiach reštaurácií a pohostinstiev zhodne o 4,6 %, v informáciách a komunikácii o 5 %, v doprave a skladovaní o 3,1 %, v stavebníctve o 2,7 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 2,3 %, v priemysle o 1,9 % a vo veľkoobchode o 0,7 %. 

V máji tohto roka sa v porovnaní s májom 2008 priemerná nominálna mesačná mzda najviac zvýšila v ubytovaní (o 6,6 %). Vzrástla aj vo vybraných trhových službách o 5,9 %, v informáciách a komunikácii o 5,7 %, v maloobchode o 3,6 %, vo veľkoobchode o 1,6 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 0,8 % a v stavebníctve o 0,2 %. Znížila sa naopak v priemysle o 1,3 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 0,6 % a v doprave a skladovaní o 0,1 %.

Za päť mesiacov sa reálna priemerná mesačná mzda medziročne zvýšila v ubytovaní o 6,6 %, vo vybraných trhových službách o 3,6 %, v maloobchode a činnostiach reštaurácií a pohostinstiev zhodne o 1,9 %, v informáciách a komunikácii o 2,2 %, v doprave a skladovaní o 0,4 %. Klesla vo veľkoobchode o 1,9 %, v priemysle o 0,8 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 0,4 %. V stavebníctve ostala na úrovni rovnakého obdobia minulého roka.

Reálna mzda vzrástla v máji oproti máju 2008 v ubytovaní o 4,3 %, vo vybraných trhových službách o 3,6 %, v informáciách a komunikácii o 3,4 % a v maloobchode o 1,4 %. Znížila sa v priemysle o 3,4 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 2,7 %, v doprave a skladovaní o 2,3 %, v stavebníctve o 2 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1,4 % a vo veľkoobchode o 0,6 %.

© 2009, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Mediálni partneri

INFORMATICI.SK - job pre každého informatika Slovník cudzích slov NATANKUJ.SK ZIVE.SK Porada.sk - spolu vieme viac PIS.SK - Prešovské internetové správy JOBAGENT.SK - práca na Slovensku i v zahraničí JOJ.SK - Vaša online televízia, noviny, šport, video, foto, blog Zzz.sk - zoznam zdravotníckych zariadení SITA.SK - Slovenská tlačová agentúra ZDRAVIE.SK - pre Tých, čo chcú vedieť viac 24 hodín - online denník pre všetkých education.sk - vzdelanie, kurzy, konferencie, školenia OBCHODNICI.SK - kariéra pre obchodníkov TURISTIKA.SK - pre vačší zážitok z cesty i výletu NetSuccess - Váš úspech na internete DATAMAX - užitočný zdroj informácií o firmách Zones.sk - zóny pre každého študenta BioCesta.sk - Internetový obchod, recepty a diskusie SERVUS.SK - váš autostop portál

Úvodná stránka |  Prehľad platov |  Zapojte sa do prieskumu |  Spravodajstvo |  Spolupráca |  Kontakt


© JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie údajov ako aj štruktúry údajov pre komerčné použitie bez predchádzajúceho písomného súhlasu prevádzkovateľa je výslovne zakázané.