Úvodná stránka / Aktuálne spravodajstvo / Kia začala s náborom, ľudí z regiónu protežovať nebude

Kia začala s náborom, ľudí z regiónu protežovať nebude

Do konca roka chce automobilka prijať tisíc nových zamestnancov, ľudí potrebuje vo všetkých výrobných prevádzkach, pri výbere kladie dôraz na technické vzdelanie a prax, niektoré pozície sú však vhodné aj pre absolventov

ŽILINA/TEPLIČKA NAD VÁHOM 26. septembra (SITA) – Automobilka Kia v Tepličke nad Váhom pri Žiline v pondelok začala s náborom tisícky nových zamestnancov. Výber si spoločnosť robí sama. Ľudí zo žilinského regiónu uprednostňovať nebude, prednosť však budú mať kandidáti s praxou a technickým vzdelaním. Nových zamestnancov chce automobilka prijímať prevažne tak ako doposiaľ, teda ako kmeňových, zatiaľ však nevie, akých ľudí jej pracovný trh dokáže ponúknuť. „Aktuálne je naším cieľom prijať kmeňových zamestnancov, samozrejme uvidíme, ako sa bude vyvíjať situácia na pracovnom trhu a podľa toho budeme zvažovať aj iné možnosti. Nábor budeme organizovať priamo v rámci našej spoločnosti. Naším cieľom je tisíc nových zamestnancov prijať v tomto roku, aby od začiatku budúceho roka mohli začať s tréningom a aby sme potom mohli plynule prejsť do trojzmennej prevádzky,“ povedal hovorca spoločnosti Kia Motors Slovakia Dušan Dvořák.
   Nových ľudí potrebuje automobilka do všetkých výrobných prevádzok od zvarovne, lisovne, karosárne a lakovne až po motoráreň či montáž. Na úvod naberá hlavne pracovníkov na údržbu strojov a zariadení, tí musia totiž prejsť dlhodobým tréningom. „Uchádzači nájdu uplatnenie aj na pozíciách ako kontrolór kvality, lakovník, nástrojár, operátor lisu, zvárač, pracovníci montáže či odborníci obsluhujúci CNC stroje a ďalšie roboty,“ dodal Dvořák. 
   Nástupná hrubá mzda zamestnanca bez praxe v trojzmennej prevádzke sa začína od 600 eur mesačne. Zamestnanci vo výrobe zarábali v prvom polroku 2011 v hrubom vrátane príplatkov priemerne 1 060 eur mesačne. „V prípade, že zamestnanec už bude mať prax a relevantné technické vzdelanie, prípadne jazykovú vybavenosť, tak samozrejme to odmeňovanie následne stúpa,“ povedal Dvořák, podľa ktorého záujem o prácu v automobilke nebol vždy rovnaký. V roku 2005, keď Kia výrobný závod pri Žiline otvárala, bol záujem veľmi veľký, naopak, v roku 2008 veľmi slabý. „Aktuálne môžem povedať, že keď priebežne počas roka dopĺňame určité pozície, máme veľký záujem. Samozrejme očakávame, že vďaka týmto novým pracovným miestam bude záujem ešte väčší,“ dodal. 
   Kia Motors Slovakia je prvým výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. Závod bol vybudovaný v rokoch 2004 až 2006. Výroba automobilov aj motorov pre osobné automobily bola spustená v decembri 2006. Kia na Slovensku zamestnáva v súčasnosti viac ako tritisíc ľudí.

 © 2011, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Mediálni partneri

INFORMATICI.SK - job pre každého informatika Slovník cudzích slov NATANKUJ.SK ZIVE.SK Porada.sk - spolu vieme viac PIS.SK - Prešovské internetové správy JOBAGENT.SK - práca na Slovensku i v zahraničí JOJ.SK - Vaša online televízia, noviny, šport, video, foto, blog Zzz.sk - zoznam zdravotníckych zariadení SITA.SK - Slovenská tlačová agentúra ZDRAVIE.SK - pre Tých, čo chcú vedieť viac 24 hodín - online denník pre všetkých education.sk - vzdelanie, kurzy, konferencie, školenia OBCHODNICI.SK - kariéra pre obchodníkov TURISTIKA.SK - pre vačší zážitok z cesty i výletu NetSuccess - Váš úspech na internete DATAMAX - užitočný zdroj informácií o firmách Zones.sk - zóny pre každého študenta BioCesta.sk - Internetový obchod, recepty a diskusie SERVUS.SK - váš autostop portál

Úvodná stránka |  Prehľad platov |  Zapojte sa do prieskumu |  Spravodajstvo |  Spolupráca |  Kontakt


© JOBAGENT.SK, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie údajov ako aj štruktúry údajov pre komerčné použitie bez predchádzajúceho písomného súhlasu prevádzkovateľa je výslovne zakázané.